V této zprávě naleznete oficiální vyjádření k ukončenému právnímu sporu mezi společností Autodesk a ZWSOFT. Jsou to odpovědi na dotazy časopisu Konstrukter.

1) Poté, co musel být celosvětově zastaven prodej softwaru ZWCAD+, co to znamená pro jeho stávající uživatele/zákazníky? Budou moci svoje licence používat dále a bude jim poskytována plnohodnotná podpora a aktualizace?

Stažení ZWCAD+ z prodeje proběhlo 15.10. 2015 a je věcí dohody mezi Autodesk a ZWSOFT a správným a čestným postojem společnosti ZWSOFT poté co zjistila provinění jednoho ze svých zaměstnanců. Jedná se o dohodu, která ukončí vleklý spor mezi Autodeskem a ZWSOFTem, který je již léta veden dle mého názoru hlavně kvůli úspěchům ZWCAD na Čínském trhu. Ostatně i v našich zemích ČR a SK jsou již tisíce aktivních a spokojených uživatelů ZWCAD a ZWCAD+. Dohoda obou stran nyní jasně vymezila práva a povinnosti obou. Pro stávajíci zákazníky ZWCAD+ dohoda nic nemění na licenčních podmínkách a tito uživatelé, kteří nakoupili ZWCAD+ v minulosti mohou ZWCAD+ nadále legálně používat a dostanou plnou servisní podporu pro tento produkt (avšak bez dalších servisních balíčků - poslední dostupný pro uživatele je SP3). Společnost ZWSOFT navíc všem uživatelům ZWCAD+ nabízí možnost bezplatně přejít na ZWCAD Classic v případě, že by měli jakékoli pochybnosti o své licenci.

Podrobnosti ohledně dohod naleznete na těchto odkazech:

http://www.zwsoft.com/zwcad/press-release/20151118/A letter_to_ZWCAD_customers .html
http://marketing.zwsoft.com/Marketing/Press_Release_of_settlement_between_Autodesk_and_ZWSOFT.pdf

2) Jaký je rozdíl mezi softwarem ZWCAD+ a ZWCAD Classic? Respektive, není ZWCAD Classic pouze přejmenovaný ZWCAD+?

Ne - ZWCAD Classic je nový produkt postavený na osvědčeném a kvalitním ZWCAD 2012 Professional s prostředím ZWCAD 2015 a s plnou podporou nejnovějšího DWG, LISP a VBA a rozsáhlého seznamu nadstaveb, které ZWCAD vždy podporoval. A je to jak jsme ho interně nazvali menší bráška připravovaného ZWCAD 2017, který uživatelům plně nahradí ZWCAD 2015. ZWCAD Classic bude v budoucnosti plnit roli menšího řešení (standard) k profesionálnímu CADu ZWCAD 2017. Zároveň je to dle mých informací první alternativní DWG CAD v historii, který vychází po oficiální dohodě s Autodeskem a také i ZWCAD 2017 vyjde s kontrolou Autodesku. Což vyplívá z dohod mezi těmito společnostmi. ZWCAD 2017 už pečlivě testujeme v alfa verzi a těšíme se, že veřejná Beta verze, která je plánována na únor 2016 všechny mile překvapí, hlavně díky dokonalému API, které bude stejně kvalitní jako v předchozí verzi a podpoří, už tak velkou oblibu mezi vývojáři různých nadstaveb.

3) Kolika uživatelů se tato záležitost dotkne v ČR?

Nikoho. Všichni kdo nakoupili ZWCAD+ do 15.10.2015 ho mohou nadále legálně používat. Po tomto termínu jsme dle dohod s Autodesk přestali ZWCAD+ prodávat a bráníme tak uživatele ZWCAD před jakýmkoli ohrožením. Nyní mohou uživatelé zakoupit ZWCAD Classic a nebo ZWCAD Classic s bezplatným upgrade na ZWCAD 2017, který výjde na jaře příštího roku. Velice mě těší obrovská podpora ZWCAD ze strany uživatelů, kteří ZWCAD podporují a zvyšují tak jeho popularitu v Česku a Slovensku.

Pokud by Vás zajímali jakékoli doplňujíci otázky tak mě prosím neváhejte kontaktovat na mailu tomicek@cadservis.com

Děkuji všem uživatelům ZWCAD za trvalou podporu :-)

Servisní požadavek

Budeme rádi za Váš dotaz